Aktualności
20.01.2020.
Aktualności
Rada Sołecka
Sołtys
Radna
LKS "Nadwiślanka"
Teatr ludowy "Tradycja"
Koło Gospodyń Wiejskich
Parafia
Świetlica
Wiejska Kronika Filmowa
Prasa o Okleśnej
Historia
Podziękowania
Napisz do nas
W sieci
Galeria
Odwiedziło nas

Katastrofa w Smoleńsku. Prezydent RP Lech Kaczyński nie żyje

 To największa tragedia w historii Polski. Prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z 87 osobami zginęli w katastrofie samolotu Tupolew 154M. Na pokładzie były najważniejsze osoby w państwie. Do katastrofy doszło o godzinie o 8.56 czasu polskiego na lotnisku wojskowym w Smoleńsku. Wraz z całą Polską mieszkańcy Okleśnej łączą się w głębokim żalu i modlitwie za ofiary katastrofy. Wyrażamy wyrazy współczucia rodzinom zmarłych.

 

Czytaj całość
 
Ciekawostka

 Po agresji Niemiec na Polskę Okleśna została z dniem 20 listopada 1939 r. wcielona do III Rzeszy, przewidywano zmianę nazwy wsi na Regenau. Okleśna stała się przez to na ponad 5 lat miejscowością graniczną. Na wschodnim krańcu wsi przebiegała granica między III Rzeszą a Generalnym Gubernatorstwem. Okupantowi chodziło o to, żeby linia kolejowa Trzebinia-Spytkowice-Wadowice-Skawce znalazła się na terytorium III Rzeszy. W styczniu 1945 roku miejscowość wyzwoliły oddziały Armii Czerwonej.

Zdjęcia linii kolejowej

Czytaj całość
 
Przydrożne kapliczki, krzyże i figury Gminy Alwernia

   W dniu 24 lutego 2010 r. w MGBP w Alwerni odbyła się promocja książki Józefa Adamczyka, Wiesława Bigosińskiego i Zbigniewa Mazura pt. "Przydrożne kapliczki, krzyże i figury Gminy Alwernia". W trakcie spotkania autorzy - Wiesław Bigosiński i Zbigniew Mazur zaprezentowali pokaz multimedialny oraz opowiedzieli o pracy nad publikacją.

Odwiedź Galerię

 
Karnawał 2010

 Dnia 6 lutego 2010 w naszej przepięknej wiosce rozpoczęła się huczna zabawa Karnawałowa, która jest przejawem szampańskiej zabawy przed okresem Wielkiego Postu, który poprzedza Święta Wielkiej Nocy. Jak huczna była to zabawa? Myślę, że każdy po obejrzeniu zdjęć sam będzie potrafił sobie odpowiedzieć na to pytanie. Nie pozostaje nam nic na dodanie jak "Zapraszamy Za Rok"!!!

Galeria zdjęć

 
Jubileusz 15-lecia Zespołu Ludowego Tradycja

 W dniu 23 stycznia 2010 roku mieliśmy zaszczyt uczestniczyc w spotkaniu jubileuszowym z okazji 15 lat istnienia Teatru Ludowego Tradycja. Spotkanie miało bardzo podniosły charakter,upływało we wspaniałej atmosferze. Można krótko powiedziec, że jest to jedna wielka rodzina, do której my również należymy. Dziękujemy za to, że jesteście tu w Okleśnej, życzymy wielu sukcesów i gratulujemy już zdobytych cennych nagród.

STO LAT!

Zapraszamy Do Galeri

Czytaj całość
 
Spotkanie Opłatkowe

 Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu ,które odbyło się w Domu Ludowym w Okleśnej w dniu 17 stycznia 2010r.W podniosły nastrój gości wprowadził występ Baśniowej Kapeli z Jerzmanowic oraz piękne wspomnienia wigilijne naszej poetki Pani Emilii Mżyk,jak co roku wiersz wyrecytowała Julcia Zając oraz swojskie przyśpiewki wykonały Panie z KGW,do późnego wieczoru czas umilał nasz  muzyk i organista Jan Fabin .Wszystkim towarzyszyły życzenia radosnego przeżywania corocznego spotkania, nie zabrakło ciepła i rodzinnej atmosfery i życzeń aby Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność. Najważniejszą częścią spotkania było podzielenie się opłatkiem - symbolem zgody i pojednania. Przy wspólnym stole była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nadchodzącym Nowym Rokiem.

Galeria ze spotkania

Czytaj całość
 
Andrzejki 2009

 W dniu 30 listopada 2009 r urządziliśmy dla chętnych mieszkańców wieczór andrzejkowy. Były wróżby andrzejkowe,dobre jedzenie i wspaniała zabawa do białego rana. Andrzejki to wyjątkowy dzień a przede wszystkim magiczny wieczór. Widząc zadowolenie naszych gości, organizatorzy postanowili ,aby w ten wieczór andrzejkowy co roku spotykac się i razem miło spedzac czas.

Do zobaczenia 30 listopada 2010r.

Zobacz galerię

 
Mija Rok 2009

 Mija 2009 rok a wraz z nim nadchodzą refleksje, czas podsumowań z realizacji tego co udało się z sukcesem zrealizowac w naszej uroczej miejscowości. Z prawdziwą przyjemnoscią dzielimy się z Państwem tymi wszystkimi informacjami, które świadczą o podejmowanym przez Nas trudzie i konsekwencji w dążeniu do wytyczonych celów. Jesteśmy dumni z tego, że Okleśna zmienia korzystnie swój wizerunek. Cieszy fakt, iż wioska staje się schludniejsza a przez to coraz piękniejsza. Nie ukrywamy, że kosztuje Nas to dużo zaangażowania, determinacji i podejmowania wielu działań. Stoimy na stanowisku, że sukcesem trzeba się chwalić i nie zbywać go milczeniem, ponieważ każdy malkontent przeobrazi najlepszą inicjatywę i najskuteczniejsze działanie w apatię uzupełnioną o krytykę. A My nie wstydzimy się tego co robimy i cieszymy się z tego co udaje Nam się osiągnąć.

Czytaj całość
 
"Przybyli Ułani"
 

 W dniu 10 listopada 2009r. O godzinie 17.00 w Okleśnej odbyło się Widowisko i Biesiada Patriotyczna pt „ Przybyli Ułani”. W programie znalazły sie między innymi : Zbiórka Ułanów Przy Kamieniu Papieskim, Modlitwa Za Ojczyznę, Przemarsz Z Pochodniami Domu Ludowego, Poczęstunek Przygotowany Przez KGW, Wspólne Śpiewanie Piosenek Patriotycznych W Atrakcjach Wieczoru Udział Wzięły : Krakowski  Szwadron Ułanów Im. Marszałka Piłsudskiego, Młodzież Ze Szkoły Podstawowej W Okleśnej, Zespół Instrumentalno – Wokalny „ Zorza” z Żarek, Zespół Teatru Ludowego „Tradycja”

 

Zapraszamy do galerii !!!

 

Czytaj całość
 
Nowa Rabatka

Zagospodarowano  teren wiejski, na którym powstały dzięki sąsiadującym z nim mieszkańcom dwie piękne rabaty. To kolejny mały ale jakże wielki krok do upiększenia naszej wioski i miły zakątek do wypoczynku. Zapraszamy!!!

Galeria

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 257
Najczęściej szukane
galeria irek kacper mateusz mecz oklesna 160 okleÄš na nocĂ okleÄš na nocÄ okleĹ na nocÄ okleśna nocą parafia radna szukaj... teatr teatr ludowy wiejska kronika film wkf youtube zemsta ĚŠrÄ Ĺ dÄš a
Czy popierasz prace społeczne?
 
Jak do nas trafić?


Top! Top!