Aktualności
18.01.2020.
Aktualności
Rada Sołecka
Sołtys
Radna
LKS "Nadwiślanka"
Teatr ludowy "Tradycja"
Koło Gospodyń Wiejskich
Parafia
Świetlica
Wiejska Kronika Filmowa
Prasa o Okleśnej
Historia
Podziękowania
Napisz do nas
W sieci
Galeria
Odwiedziło nas

Zakończenie Lata!!!
Image
 
Zebranie Wiejskie

SOŁTYS WSI OKLEŚNA ZAWIADAMIA MIESZKAŃCÓW, ŻE ZEBRANIE WIEJSKIE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 18.WRZEŚNIA 2010 ROKU O GODZ.18.00 W DOMU LUDOWYM W OKLEŚNEJ.

Czytaj całość
 
Fontanna już działa!

 Fontanna- imponujący centralny punkt ogrodu, parku, skweru czy też rynku, w pięknym i klasycznym stylu, nadaje każdemu miejscu reprezentacyjnego charakteru. Fontanna bohaterka widokówek i fotografii. Od starożytności po dzień dzisiejszy miejsce spotkań i relaksu od zgiełku cywilizacji. Fontanna wprowadza ruch i życie, naśladując naturę przesyca powietrze wilgocią, wprowadza ożywcze tchnienie do harmonijnej zieleni i jest przyciągającym wzrok elementem otoczenia, a także roztacza swoisty prawie magiczny klimat będący chłodnym orzeźwieniem w upalne dni. Teraz nie pozostaje nam już nic jak tylko zaprosić Państwa do Okleśnej aby zobaczyć naszą przepiękną Fontannę. Jeśli ktoś chciałby ujrzeć już teraz Fontannę zapraszamy do Galerii

Galeria zdjęć

 
Pracy ciąg dalszy...

 Mieszkańcy Okleśnej cały czas dbają o porządek i estetykę naszej wioski, kwiaty i rabaty są zawsze solidnie wyplewione i podlane. W dalszym ciągu trwają prace nad udoskonaleniem placu zabaw i placu rekreacyjnego dla młodzieży i starszych. Zakupino profesjonalny grill oraz dwa stoliki i cztery ławki. Wykonano fundament pod fontannę, która będzie zamontowna w przyszłym tygodniu. Zakupiono kostkę brukową, która będzie ułożona wokół fontanny. Wszystki prace związane z wyżej wymienionymi inwestycjami wykonywane są przez mieszkańców Okleśnej za darmo. Za ogromy wkład pracy bardzo dziękuję: Agatce Wolarek, Zosi Sądeckiej, Mariankowi Remiś, Piotrusiowi Stark, Mariuszkowi i Monisi Warzecha, Edziowi Jakóbik, Agusi i Romeczkowi Kędra, Stasiowi Szarek, Kaziowi Krańskiemu, Józiowi Łytek, Franiowi Przejczowskiemu, Sławusiowi Bialik, Poldusiwi Wolarek, Gosi i Justynce Jakóbik, Marzence i Rafałkowi Stroińskim, Gieniowi Zelech, Stasiowi Majewskiemu, Bogusiowi Bukowskiemu, Jasiowi Jarząbkowi, Władziowi Szmaciarz, Andrzejkowi Wojtoń, Robusiowi Węgdzyn, Lucjankowi Mostowik, Alusi Filipek, Józiowi Prochownik, Januszkowi Świerczek, Danusia i Zdzisio Macudowie, Irenka Przejczowska, Iwonce, Józi, Czesowi Pierzchala, Helenka Sołtysik, Terenia Ślusarczyk, Marysia Wachnicka, Józiu Paw i Zdzisio Włoś.

Zobacz Galerię Zdjęć

 
Informacja

 W Okleśnej została odnowiona elewacja na budynku Domu Ludowego, w ramach gwarancji został poprawiony taras wraz ze schodami. Obecnie trwają prace przy budowie chodnika w kierunku stadionu sportowego, została utwardzona droga na Młoszowej. We wrześniu będzie utwardzana droga rolnicza oraz rozpocznie się budowa chodnika na drodze powiatowej w kierunku cmentarza.

 

 
Czyszczenie rowów i rzek

 W naszej wiosce zostały wykoszone wały oraz wycięte samosiewki za tą rzetelną pracę bardzo serdecznie dziękujemy Edwardowi Kopeć, kierownikowi oświęcimskiego inspektoratu rejonowego Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. Została również zrobiona ekspertyza wałów, której wyniki przedstawi Pan Edward Kopeć na zebraniu wiejskim w dniu 18 września 2010r. Rozpoczęto również czyszczenie rowów, które będzie trwało do późnej jesieni, mamy nadzieję, że wiekszość rowów będzie solidnie spełniała swoją funkcję. Za to serdecznie dziękujemy Panu Burmistrzowi Janowi Rychlikowi, któremy nie są obojetnę sprawy mieszkańców zagrożonych powodzią. 

Galeria zdjęć

Czytaj całość
 
Rajcza 2010

 W dniu 7 sierpnia 2010 udaliśmy się wraz z KGW z Okleśnej do Rajczy. Głównym celem naszej wycieczki było zwiedzanie Beskidu Żywieckiego oraz złożenie wizyty naszemu rodakowi Ks. Franciszkowi Warzecha. Uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Św. dla niepełnosprawnych, która w tym dniu odbywała się w Sanktuarium Matki Boskiej Kazimierzowskiej. Po Mszy wszyscy uczestnicy nabożeństwa zostali zaproszeni do ogrodu na herbatę i pączka. Na ich twarzach widać było radość i wzruszenie, a mieszkańcy Okleśnej byli zdumieni troską o niepełnosprawnych i chorych naszego rodaka Ks. Franciszka. Gołym okiem widać, że to Okleśniańska krew, która zawsze służy pomocą. Po zwiedzeniu pięknego kościoła (wybudowanego w latach 1886-1890) zostaliśmy zaproszeni na plebanię i iście królewską gościnę. Na łamach naszej strony jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać dla Ks. F. Warzechy za niezapomniane chwile w Rajczy.

Zapraszemy do galerii zdjęć

 
Biesiada rodzinna z okazji Dnia dziecka

  W dniu 13 czerwca 2010, świeciło piękne słońce, które było zapłatą za wszystkie pochmurne dni, podczas powodzi, która nawiedziła naszą miejscowość. W Okleśnej na stadionie od godz. 14:00 odbywał się mecz piłki nożnej, w której spotkała się drużyna naszej ukochanej KS Nadwiślanki Okleśnej z Victorią Zalas. O godz. 15:30 na placu zabaw zebrali się nasi malusińscy z rodzinami. Gości powitał prowadzący naszą biesiadę p. Zbigniew Klatka. Pan Burmistrz przysłał dla dzieci czekoladki "Danusia". 

Zapraszamy do Galerii

Czytaj całość
 
Dzban

 To, że mieszkańcy Okleśnej to straszne pracusie mogliśmy się przekonać już wielokrotnie, a że mają coś... na punkcie estetyki wioski to widać gołym okiem. Nie dość, że wytrwale pracowali podczas powodzi, zbierali daray dla innych poszkodowanych to jeszcze wszystko we wsi zostało wyplewione i pomalowane krawężniki, mosty i każdy słupek znaku drogowego został odnowiony i pomalowany. To, że bardzo lubimy kwiaty to chyba też już każdy wie, dlatego w sobotę przed imprezą obsadziliśmy kwiatami wcześniej postawiony dzban, który teraz pięknie wita, zapachem kwiatów przejeżdżających i spacerujących. Cieszą nas małe sparwy, ponieważ "duże" nie są zależne od naszych chęci i dobrej woli. Zapraszamy do Okleśnej!!!

Zobacz galerię!

 

 
Pomoc dla Gminy Wilków

  "Człowiek dopiero wtedy jest w pełni szczęśliwy, gdy może służyć, a nie wtedy, gdy musi władać. Władza imponuje tylko małym ludziom, którzy jej pragną, by nadrobić w ten sposób swoją małość. Człowiek naprawdę wielki, nawet gdy włada, jest służebnikiem."

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji.

Otrzymaliśmy podziękowanie od Wójta Gminy Wilków czytaj więcej.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 140 z 257
Najczęściej szukane
galeria irek kacper mateusz mecz oklesna 160 okleÄš na nocĂ okleÄš na nocÄ okleĹ na nocÄ okleśna nocą parafia radna szukaj... teatr teatr ludowy wiejska kronika film wkf youtube zemsta ĚŠrÄ Ĺ dÄš a
Czy popierasz prace społeczne?
 
Jak do nas trafić?


Top! Top!