Aktualności
18.01.2020.
Aktualności
Rada Sołecka
Sołtys
Radna
LKS "Nadwiślanka"
Teatr ludowy "Tradycja"
Koło Gospodyń Wiejskich
Parafia
Świetlica
Wiejska Kronika Filmowa
Prasa o Okleśnej
Historia
Podziękowania
Napisz do nas
W sieci
Galeria
Odwiedziło nas

II Świąteczne Zamieszanie w Wygiełzowie
Image
 
Wyniki sołeckich wyborów.

10. kwietnia 2011r. w 11 miejscowościach Gminy Alwernia odbyły się wybory na sołtysów i do rad sołeckich. Oto jak przedstawiają się wyniki w Okleśnej:

Czytaj całość
 
Ogłoszenie

OGŁOSZENIE

SOŁTYS WSI OKLEŚNA ZAWIADAMIA MIESZKAŃCÓW, ŻE ZEBRANIE WIEJSKIE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 27 MARCA 2011 ROKU O GODZINIE 11 W DOMU LUDOWYM W OKLEŚNEJ.

Czytaj całość
 
Walne Zebranie KS Ndwiślanka 1956 Okleśna

Działąjąc zgodnie z par. 23 pkt 2 Stowarzyszenia Klub Sportowy Nadwiślanka 1956 Okleśna, Zarząd Stowarzyszenia zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2010 na dzień 28.03.2011 w sali Domu Ludowego w Okleśnej.

Pierwszy termin godz. 19.00, drugi termin godz. 19.30. 

 

Czytaj całość
 
Pożar Klasztoru w Alwerni

 Mieszkańcy Okleśnej łączą się w smutku z Ojcami Bernardynami oraz społecznością Alwernijską, wierząc, że klasztor szybko odzyska swoją świetność. Pomóż poszkodowanym przez pożar. Po tragicznym pożarze klasztoru i kościoła o.o. Bernardynów w Alwerni wciąż trwa szacowanie strat. Dlatego zwracamy się z apelem o pomoc i wsparcie finansowe. Każda pomoc, każda kwota jest niezwykle cenna i potrzebna, jeśli tylko są Państwo w stanie udzielić pomocy poniżej podajemy numer konta, na który można wpłacać pieniądze. Klasztor o.o. Bernardynów w Alwerni 12 8444 0008 0040 0411 3188 0002 Więcej informacji na:

www.bernardyni-alwernia.pl

 

"Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. Jeśli kochacie tę ojczystą ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!"

Jan Paweł II

 

Czytaj całość
 
Ferie w Okleśnej

 Ferie ze świetlicą w Domu Ludowym w Okleśnej dobiegły końca. Czas szybko mija, a na pocieszenie pozostają miłe wspomnienia. Wychowawczynie świetlicy Pani Małgosia Warzecha i Pani Aurelia Macuda zorganizowały dla dzieci i młodzieży zajęcia. Wszyscy mogli wybrać coś dla siebie i wesoło spędzić czas. 

A   było tak:

Zobacz galerię

Czytaj całość
 
Opłatek dla samotnych

 Stało się już tradycją nasze opłatkowe spotkanie. Spotykamy się wszyscy, przy świątecznym stole! Jest to chwila niezwykła dla nas wszystkich, bowiem jednoczy ludzi. Ten czas pozwala nam zapomnieć o codziennych obowiązkach, oderwać się od problemów życia codziennego i wspólnie  przeżywać magiczną bożonarodzeniową atmosferę. W naszych obchodach Świąt Bożego Narodzenia szczególne miejsce zajmuje stół, wokół którego gromadzi się rodzina, aby modlić się, łamać opłatkiem, składać sobie życzenia. Pięknym zwyczajem pozostawia się przy stole jedno miejsce wolne dla kogoś, kto może przyjść z drogi, dla nieznajomego. Te proste gesty znaczą bardzo wiele. Symbolizują one dobroć ludzkiego serca. Stół wigilijny niejako tworzy i buduje ludzką wspólnotę.

Zobacz galerię.

Czytaj całość
 
Wośp XIX

 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dziewiętnasty! Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia (9.01.2011) tysiące wolontariuszy wyszło na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W 2011 r. graliśmy dla urologii i nefrologii dziecięcej. W Okleśnej dzielnie kwestowały Katarzyna Jakóbik i Karolina Szawiraacz wraz z Panią Małgorzatą Warzecha zbierając na ten szczytny cel 1226,12 zł (łącznie w Alwerni zebrano 18.960 zł) Odbyła się również akcja paczka dla potrzebujących i tu wielkie podziękowania dla Pana Bogdana Bukowsiego, który pomógł w ufundowaniu ich zawartości.

Galeria z wydarzeń

 
30- ści lat koła Nektar w Alwerni

 Dnia 11 grudnia 2010r. Pszczelarze z powiatu Chrzanowskiego świętowali w Okleśnej dzień "Świętego Ambrożego" połączonego z 30- leciem koła "Nektar" w Alwerni

 

Zdjęcia z wydarzenia!

 

Czytaj całość
 
Mikołajki na Źródłach

 Dnia 3 grudnia 2010 do świetlicy w DL w Źródłach, na pięknych saniach przybył Święty Mikołaj. Był uroczy i młody, ale brodę miał siwą. Na spotkanie z Mikołajem przyszli rodzice i dzadkowie ze swoimi pociechami. Chociaż Źródła to mała wioska, Mikołaj rozdał 37 prezentów dla dzieci. Spotkanie mogło odbyć się dzięki aktywności i zaangażowaniu sołtysa p. Alojzego Bernego, a także dzięki wychowawczyni p. Zosi Lasek. Grosza na prezenty jak zwykle nie żałował p. Bogdan Bukowski. Również radna p. Krystyna Wojtoń częstowala dzieci słodyczami.

Galeria Zdjęć!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 101 - 120 z 257
Najczęściej szukane
galeria irek kacper mateusz mecz oklesna 160 okleÄš na nocĂ okleÄš na nocÄ okleĹ na nocÄ okleśna nocą parafia radna szukaj... teatr teatr ludowy wiejska kronika film wkf youtube zemsta ĚŠrÄ Ĺ dÄš a
Czy popierasz prace społeczne?
 
Jak do nas trafić?


Top! Top!