Aktualności
20.01.2020.
Aktualności
Rada Sołecka
Sołtys
Radna
LKS "Nadwiślanka"
Teatr ludowy "Tradycja"
Koło Gospodyń Wiejskich
Parafia
Świetlica
Wiejska Kronika Filmowa
Prasa o Okleśnej
Historia
Podziękowania
Napisz do nas
W sieci
Galeria
Odwiedziło nas

Lokalny Poeta.

 Lokalny poeta Pan Jan Pierzchała z okazji spotkania opłatkowego napisał kilka wierszy. Zapraszamy do przeczytania jednego klikając "czytaj całość".

Poeta z Okleśnej czyta dzieciom z Chrzanowa. http://www.youtube.com/watch?v=wArUjY0Q4n8

Czytaj całość
 
WOŚP w Okleśnej

 W dniu 8 stycznia 2012 roku w Domu Ludowym w Okleśnej mieszkańcy spotkali się, aby wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sala była wypełniona po brzegi. To kolejny dowód na to, że lubimy wspólne spotkania. Głównym organizatorem tej wspaniałej imprezy były wychowawczynie świetlicy Pani Małgorzata Warzecha i Pani Aurelia Macuda. Oglądnęliśmy Jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy, a także wysłuchaliśmy pięknych kolęd , które zaśpiewały dzieci i młodzież szkolna. W miłej atmosferze przy kawce i ciasteczku upływało nam niedzielne popołudnie.Za smaczne ciasta dziękujemy mamom dzieci uczęszczających do świetlicy..Kiedy na dworze zrobiło się ciemno wszyscy wyszliśmy na taras i wypuściliśmy piękne, świecące lampiony. Każdy uczestnik otrzymał piernikowe serduszko.Swoją obecnością oprócz bardzo licznie zgromadzonych dzieci, młodzieży i dorosłych zaszczycili nas również: Pan Burmistrz Jan Rychlik  z małżonką, Pani Skarbnik Magdalena Łuszczek z mężem, dyrektor SOK Pan Władysław Tomczyk, Pani dyrektor Renata Krzyżowska, Radny Powiatowy Pan Zbyszek Klatka, Radna Elżbieta Lewicka z mężem, Radny Stanisław Kamiński. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za liczny udział, dobrą zabawę i wsparcie dla Wielkiej Orkiestry , a organizatorom za ich wielki trud i wspaniałe pomysły. Dziękujemy. Do zobaczenia za rok.

Zapraszamy do galerii z WOŚP

 
Bal karnawałowy 2012
Image
 
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY ZAGRA W OKLEŚNEJ!

 Gramy z pompą w Domu Ludowym w Okleśnej od 16:00 do 18:00! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko, czyli na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. 

Program "XX Finał WOŚP 2012" w Okleśnej:

- Serce dla serca, czyli każdy otrzyma serce z piernika. 

- Jasełka w wykonaniu dzieci ze świetlicy "Słoneczny Kram" w Okleśnej.

- Wspólne kolędowanie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Okleśnej.

- Lampiony życzeń (światełko do nieba)

Kliknij w serce

 
Szopka noworoczna

 

Kliknij w szopkę aby powiększyć

Wszyscy sobie ślą życzenia, chcielibyśmy skierować parę słów do naszych kochanych gminnych polityków. Tak więc drodzy Panowie i jeszcze droższe Panie życzymy wam przede wszystkim WIĘKSZEGO DYSTANSU DO WŁASNEJ OSOBY, poświęcajcie więcej czasu naszej Małej Ojczyźnie a mniej sobie nawzajem. ODPOWIEDZIALNOŚCI pamiętajcie w jakim celu zostaliście wybrani. UŚMIECHU pomimo tego, że pełnicie często bardzo poważne funkcje nie przesadzajcie z powagą. ROZUMU w czasie podejmowania ważnych decyzji!

 
"Podaj pomocną dłoń"

 Bogatym się bywa, a ubóstwo może przydarzyć się każdemu, zaskoczyć znienacka. Zawsze można znaleźć wokół siebie człowieka, któremu warto podarować kilka swoich cennych chwil. Pragnę serdecznie podziękować za bezinteresowną pomoc w postaci przekazania materiałów budowlanych oraz wodno-kanalizacyjnych i c o, podarowaniu mebli, lodówki,sprzętu gospodarstwa domowego, wywozu śmieci i gruzu, a także za wielki dar poświęcenia własnego czasu oraz niezastąpioną pracę ludzkich rąk.

Czytaj całość
 
Iluminacje

 Okres świąteczny  jest okazją do udekorowania miejscowości. Staramy się, w miarę swoich możliwości zapewnić odpowiedni wystrój  naszej wioski, nadając jej piękny i unikalny charakter. W każdym roku zawieszamy iluminacje na latarniach, dekorujemy przydrożne kapliczki, ubieramy w światełka choinkę na Szlaku Papieskim, a także dekorujemy wnętrze naszego kościoła.Mieszkańcom, którzy  poświecają swój cenny czas na prace przy dekoracjach bardzo serdecznie dziękujemy. Zapraszamy na wieczorny , zimowy spacer przy blasku pięknych,magicznych światełek.

Zapraszamy do galerii

 

 
Gwiazdka

 Boże Narodzenie to czas na refleksje oraz dawanie prezentów.Jednak dla wielu osób to smutne święta.Niestety i w naszym społeczeństwie są ludzie, którzy nie mogą liczyć na prezent. Staramy się dotrzeć do ludzi, którym jest gorzej w życiu. W tych szczególnych dniach staramy się znaleźć czas i trochę ciepła .Szczególne podziękowania składamy Panu Bogdanowi Bukowskiemu, dzięki  któremu  spełniamy zwykłe marzenia dla potrzebujących.

Galeria

 
Posiedzenie komisji Rady Miejskiej

 Na posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego Budżetu i Promocji w dniu 7 grudnia 2011r miała być wydana opinia w sprawie projektu uchwały Budżetowej na rok 2012 oraz opinia w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej Gminy Alwernia. Przewodniczący Sławomir Knapik zamiast zaproponować dyskusję nad projektem budżetu złożonym przez Pana Burmistrza przedstawił wniosek Klubu "Wspólna Gmina",który powodował następujące zmniejszenia i zwiekszenia do projektu budżetu na rok 2012.

Czytaj całość
 
Na zawsze w naszych sercach i pamięci.

ImageW dniu 8 grudnia zmarła Pani Emilia Mżyk. Pogrzeb odbędzie się 10 grudnia 2011 o godz.13.00 w Kościele w Okleśnej.

 Droga Pani Emilio !

Mieszkańcy Okleśnej, Źródeł i Podłęża żegnają Cię w wielkim smutku i dziękują za Twoje serce, które okazywałaś zwykłym ludziom, o których pamiętałaś przed każdymi świętami a także na co dzień. Dziękujemy Ci za to, że swoimi pięknymi wierszami rozsławiałaś naszą Małą Ojczyznę. Każde spotkanie opłatkowe umilałaś swoją poezją. Teraz będzie wielka pustka bez Ciebie. Pani Emilio. kochana, chociaż nie ma Ciebie już wsród nas to na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i naszej pamięci.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 81 - 100 z 257
Najczęściej szukane
galeria irek kacper mateusz mecz oklesna 160 okleÄš na nocĂ okleÄš na nocÄ okleĹ na nocÄ okleśna nocą parafia radna szukaj... teatr teatr ludowy wiejska kronika film wkf youtube zemsta ĚŠrÄ Ĺ dÄš a
Czy popierasz prace społeczne?
 
Jak do nas trafić?


Top! Top!