Aktualności arrow Teatr ludowy "Tradycja"
20.01.2020.
Aktualności
Rada Sołecka
Sołtys
Radna
LKS "Nadwiślanka"
Teatr ludowy "Tradycja"
Koło Gospodyń Wiejskich
Parafia
Świetlica
Wiejska Kronika Filmowa
Prasa o Okleśnej
Historia
Podziękowania
Napisz do nas
W sieci
Galeria
Odwiedziło nas

Teatr ludowy "Tradycja"

 Początki działalności teatralnej w gminie Alwernia sięgają okresu międzywojennego, kiedy to w Okleśnej powstał Teatr Ludowy "Alverno". Obecnie już od kilku lat w miejsce dawnego teatru utworzono Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Ludowej - Teatr Ludowy "Tradycja". Jego siedziba mieści się w Domu Ludowym w Okleśnej.


Kontakt telefoniczny: Zbigniew Klatka (012) 283-16-76 lub Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni (012) 283-14-47
Adres: teatr Ludowy "Tradycja" w Okleśnej, 32-566 Alwernia18-sta rocznica Teatru Ludowego Tradycja
Redaktor: Krystyna Wojtoń   
03.12.2012.

W piątek do późnego wieczora w Domu Ludowym w Okleśnej Teatr Ludowy Tradycja świętował swoją osiemnastkę. Z tej okazji zaprezentował nową sztukę „Ożenek” Mikołaja Gogola. Wszyscy aktorzy, a zwłaszcza Bogdan Maślanka, zaprezentowali grę naprawdę wysokich lotów. 

Więcej informacji na http://www.przelom.pl/przelom-online/8195/OKLESNA-Tradycja-dostala-od-burmistrza-dowod-osobisty/ 

 
Wycieczka do Pragi wraz z członkami Ludowego Teatru Tradycja 12-14 września 2008
Redaktor: Krystyna Wojtoń   
10.11.2008.

W dniach od 12 do 14 września 2008 odbyła się wycieczka do Pragi wraz z członkami Ludowego Teatru Tradycja. Bardzo dużo zwiedziliśmy oraz miło spędziliśmy czas.

Zapraszamy do galerii

 
Benefis Zdzisława Muchy
Redaktor: Webmaster   
18.02.2008.
Zobacz na YouTube.com
Zapraszamy Benefis Zdzisława Muchy - "50 lat trzymania trąbki", który odbył się 24 listopada 2007 w Klubie Literackim Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie. Uroczystość prowadzili: Olga Nowicka z MBP Chrzanów oraz oraz Zbigniew Klatka z Teatru Ludowego "Tradycja" z Okleśnej i oczywiście serdeczny przyjaciel Pana Zdzisława.

Czytaj całość
 
Sukces Teatru Ludowego "Tradycja"
Redaktor: Webmaster   
31.10.2007.

Teatr Ludowy "Tradycja" W połowie października teatr z Okleśnej otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego za „Zemstę” A. Fredry.Teatr Ludowy „Tradycja” wziął udział w XXIV Ogólnopolskim Sejmiku Teatrów Wsi Polskiej w Tarnogrodzie (woj. lubelskie). Na trzydniowym przeglądzie spotkało się 14 najlepszych zespołów dramatycznych i obrzędowych z całej Polski.

Czytaj całość
 
"Zemsta" Aleksandra Fredry
Redaktor: Webmaster   
03.10.2007.
film wideo

"Zemsta" Aleksandra Fredry w wykonaniu Teatru Ludowego z Okleśnej
Materiał zrealizowany przez chrzanowską telewizję lokalną ChTVL, emitowany dnia 13 maja 2007.

Czytaj całość
 
Historia teatru
Redaktor: Webmaster   
05.09.2007.

 Początki działalności teatralnej w gminie Alwernia sięgają okresu międzywojennego, kiedy to w Okleśnej powstał Teatr Ludowy "Alverno". Obecnie już od kilku lat w miejsce dawnego teatru utworzono Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Ludowej - Teatr Ludowy "Tradycja". Jego siedziba mieści się w Domu Ludowym w Okleśnej. Zespół liczy kilkadziesiąt osób, a samo Stowarzyszenie skupia artystów ludowych oraz artystów amatorów. Teatr posiada grupy śpiewacze: żeńską i męską oraz teatralne: dorosłych idzieci. Inspiracją do działalności jest pasja kultywowania nieco zapomnianych tradycji teatralnych i artystycznych gminy.

Czytaj całość
 
Najczęściej szukane
galeria irek kacper mateusz mecz oklesna 160 okleÄš na nocĂ okleÄš na nocÄ okleĹ na nocÄ okleśna nocą parafia radna szukaj... teatr teatr ludowy wiejska kronika film wkf youtube zemsta ĚŠrÄ Ĺ dÄš a
Czy popierasz prace społeczne?
 
Jak do nas trafić?


Top! Top!